Klaudia Ferenc  

 

 
J estem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o specjalności psychologii klinicznej. Mając świadomość, że zawód, jaki wybrałam wymaga nieustannego doskonalenia, uaktualniania oraz zgłębiania wiedzy na temat funkcjonowania człowieka, swoje doświadczenie systematycznie uzupełniam poprzez udział w szkoleniach certyfikacyjnych, kursach, warsztatach oraz konferencjach.
Praca psychologa jest moją ogromną pasją, która mnie uskrzydla. Ważne jest dla mnie to, że aktywnie towarzyszę drugiej osobie w procesie jej zmian.
W kontakcie z pacjentem stawiam przede wszystkim na całościowe spojrzenie, zrozumienie, uważność, empatię, pomoc, współpracę oraz wspólną realizację celów. W pracy integruję różne nurty psychologiczne, a formę i metody dostosowuję do indywidualnych potrzeb pacjentów.Dotychczas zdobyłam doświadczenie w Ośrodku Socjoterapeutycznym Fundacji „Preasterno” w Bydgoszczy na stanowisku Psychologa. Odbyłam staż w Centrum Medycznym Gizińscy na Oddziale Psychiatrycznym Dziennym oraz w Pracowni Psychologicznej „Sensoria” Joanna Klimaszewska w Gdańsku.Uważam, że wsparcie, psychoedukacja, kontakt naturą, sportem oraz szeroko pojętą kulturą mają ogromną moc terapeutyczną.